GRM55DR72E105KW01L
MURATA
MURATA GRM55DR72E105KW01L
image shown is a representation only
GRM55DR72E105KW01L
Description: KC 1,0µF 2220 10% 250V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC1,0U2220X7R250K NORM Rutronik No.: KKK16611 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 2220 Packaging: REEL BLI
C(N)
1µ F
Case size
2220
Dielectric
X7R
V(N)
250 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
5.7 mm
Diameter/width
5 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
8 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
2220
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC2220KKX7R9BB105
CC2220KKX7R9BB105
Passive Components
  • KC 1,0µF 2220 10% 50V X7R