GRM31M5C2A473JA01L
MURATA
MURATA GRM31M5C2A473JA01L
image shown is a representation only
GRM31M5C2A473JA01L
Description: KC 47nF 1206 5% 100V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC47N1206NP0100J NORM Rutronik No.: KKK30500 Unit Pack: 3000 MOQ: 6000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
47n F
V(N)
100 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.15 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
19 weeks
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET C1206C473K1RAC7800
C1206C473K1RAC7800
Passive Components
  • KC 47nF 1206 10% 100V X7R
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL31B473KBCNNNC
CL31B473KBCNNNC
Passive Components
  • KC 47nF 1206 10% 50V X7R