GRM31A5C3A470JW01D
MURATA
MURATA GRM31A5C3A470JW01D
image shown is a representation only
GRM31A5C3A470JW01D
Description: KC 47pF 1206 5% 1000V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC47P1206NP01K0J NORM Rutronik No.: KKK22775 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47p F
Case size
1206
Dielectric
NP0
V(N)
1000 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Singapore
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206JKNPOCBN470
CC1206JKNPOCBN470
Passive Components
  • KC 47pF 1206 5% 1000V NP0