GRM21BR60J107ME15L
MURATA
MURATA GRM21BR60J107ME15L
image shown is a representation only
GRM21BR60J107ME15L
Description: KC 100µF 0805 20% 6,3V X5R Supplier: MURATA Matchcode: KC100U0805X5R6,3M NORM Rutronik No.: KKS4933 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
100µ F
Dielectric
X5R
V(N)
6.3 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
ABC-Code
B
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS2012X5R107M6R3NRE
CS2012X5R107M6R3NRE
Passive Components
  • KC 100µF 0805 20% 6,3V X5R