GRM21A5C2E121JW01J
MURATA
MURATA GRM21A5C2E121JW01J
image shown is a representation only
GRM21A5C2E121JW01J
Description: KC 120pF 0805 5% 250V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC120P0805NP0250J NORM Rutronik No.: KKK25851 Unit Pack: 10000 MOQ: 20000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
120p F
V(N)
250 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
ABC-Code
C
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0805FRNPO9BN121
CC0805FRNPO9BN121
Passive Components
  • KC 120pF 0805 1% 50V NP0