GRM1885C1H330JA01D
MURATA
MURATA GRM1885C1H330JA01D
image shown is a representation only
GRM1885C1H330JA01D
Description: KC 33pF 0603 5% 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC33P0603NP0050J NORM Rutronik No.: KKK15936 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
33p F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
Product status
NRND
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10C330JB8NNNC
CL10C330JB8NNNC
Passive Components
  • KC 33pF 0603 5% 50V NP0
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GRM1885C2A330JA01D
GRM1885C2A330JA01D
Passive Components
  • KC 33pF 0603 5% 100V NP0