GRM1555C1H821JA01D
MURATA
MURATA GRM1555C1H821JA01D
image shown is a representation only
GRM1555C1H821JA01D
Description: KC 820pF 0402 5% 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC820P0402NP0050J NORM Rutronik No.: KKK19717 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
C(N)
820p F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
China
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0402KRX7R9BB821
CC0402KRX7R9BB821
Passive Components
  • KC 820pF 0402 10% 50V X7R