GRM1555C1H330GA01D
MURATA
MURATA GRM1555C1H330GA01D
image shown is a representation only
GRM1555C1H330GA01D
Description: KC 33pF 0402 2% 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC33P0402NP0050G NORM Rutronik No.: KKK23104 Unit Pack: 10000 MOQ: 160000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
C(N)
33p F
V(N)
50 V
Tolerance
2%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
Japan
MURATA
MURATA GRM1555C1H330JA01D
GRM1555C1H330JA01D
Passive Components
  • KC 33pF 0402 5% 50V NP0
  • package: 0402
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA GRM1555C1H330FA01D
GRM1555C1H330FA01D
Passive Components
  • KC 33pF 0402 1% 50V NP0