GRM1555C1H1R5WA01D
MURATA
MURATA GRM1555C1H1R5WA01D
image shown is a representation only
GRM1555C1H1R5WA01D
Description: KC 1,5pF 0402 0,05pF 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC1,5P0402NP0050A NORM Rutronik No.: KKK30752 Unit Pack: 10000 MOQ: 60000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
C(N)
1,5p F
V(N)
50 V
Tolerance
0,05pF
Product status
NRND
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
China
MURATA
MURATA GRM1555C1H1R5CA01D
GRM1555C1H1R5CA01D
Passive Components
  • KC 1,5pF 0402 0,25pF 50V NP0
  • package: 0402
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA GRM1555C1H1R5BA01D
GRM1555C1H1R5BA01D
Passive Components
  • KC 1,5pF 0402 0,10pF 50V NP0