GRM033R60J474KE90D
MURATA
MURATA GRM033R60J474KE90D
image shown is a representation only
GRM033R60J474KE90D
Description: KC 470nF 0201 10% 6,3V X5R Supplier: MURATA Matchcode: KC470N0201X5R6,3K NORM Rutronik No.: KKK26083 Unit Pack: 15000 MOQ: 135000 package: 0201 Packaging: REEL PAP
C(N)
470n F
V(N)
6.3 V
Tolerance
10%
Dielectric
X5R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
0.6 mm
Diameter/width
0.3 mm
Height
0.3 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Packaging
REEL PAP
Notes
APPCHECK
Supplier Lead time
18 weeks
MURATA
MURATA GRM033R60J474ME90D
GRM033R60J474ME90D
Passive Components
  • KC 470nF 0201 20% 6,3V X5R