GRM033R60G225ME44D
MURATA
MURATA GRM033R60G225ME44D
image shown is a representation only
GRM033R60G225ME44D
Description: KC 2,2µF 0201 20% 4V X5R Supplier: MURATA Matchcode: KC2,2U0201X5R4,0M NORM Rutronik No.: KKH1145 Unit Pack: 15000 MOQ: 30000 package: 0201 Packaging: REEL PAP
C(N)
2,2µ F
Dielectric
X5R
V(N)
4.0 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
0.6 mm
Diameter/width
0.3 mm
Height
0.3 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
Japan
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0201MRX5R5BB225
CC0201MRX5R5BB225
Passive Components
  • KC 2,2µF 0201 20% 6,3V X5R