GR355XD72E105KW05L
MURATA
MURATA GR355XD72E105KW05L
image shown is a representation only
GR355XD72E105KW05L
Description: KC 1,0µF 2220 10% 250V X7T Supplier: MURATA Matchcode: KC1,0U2220X7T250K NORM Rutronik No.: KKH1882 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: 2220 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1µ F
Case size
2220
Dielectric
X7T
V(N)
250 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
5.7 mm
Diameter/width
5 mm
Height
2.7 mm
Tape type
7 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
8 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
2220
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
MURATA
MURATA GRM55DR72E105KW01L
GRM55DR72E105KW01L
Passive Components
  • KC 1,0µF 2220 10% 250V X7R
  • package: 2220
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
YAGEO
YAGEO CC2220KKX7R9BB105
CC2220KKX7R9BB105
Passive Components
  • KC 1,0µF 2220 10% 50V X7R