GCM32DL8EL475KE07L
MURATA
MURATA GCM32DL8EL475KE07L
image shown is a representation only
GCM32DL8EL475KE07L
Description: KC 4,7µF 1210 10% 100V X8L AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC4,7U1210X8L100KAECQ Rutronik No.: KKA3471 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
4,7µ F
Dielectric
X8L
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+150 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm