GCM32D7U3A222JX01L
MURATA
MURATA GCM32D7U3A222JX01L
image shown is a representation only
GCM32D7U3A222JX01L
Description: KC 2,2nF1210 5% 1000V N750 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC2,2N1210N7501K0JAECQ Rutronik No.: KKK24117 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2,2n F
Case size
1210
Dielectric
N750
V(N)
1000 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm