GCM1885C1H5R0CA16D
MURATA
MURATA GCM1885C1H5R0CA16D
image shown is a representation only
GCM1885C1H5R0CA16D
C(N)
5p F
V(N)
50 V
Tolerance
0,25pF
Product status
NRND
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm