GCM1885C1H472GA16J
MURATA
MURATA GCM1885C1H472GA16J
image shown is a representation only
GCM1885C1H472GA16J
Description: KC 4,7nF 0603 2% 50V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC4,7N0603NP0050GAECQ Rutronik No.: KKA3532 Unit Pack: 10000 MOQ: 20000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
4,7n F
V(N)
50 V
Tolerance
2%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm