GCM1885C1H152JA16D
MURATA
MURATA GCM1885C1H152JA16D
image shown is a representation only
GCM1885C1H152JA16D
Description: KC 1,5nF 0603 5% 50V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC1,5N0603NP0050JAECQ Rutronik No.: KKS1594 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
1,5n F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO AC0603KRX7R9BB152
AC0603KRX7R9BB152
Passive Components
  • KC 1,5nF 0603 10% 50V X7R AECQ
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL05B152KB5VPNC
CL05B152KB5VPNC
Passive Components
  • KC 1,5nF 0402 10% 50V X7R...