GCM155C71A684KE38D
MURATA
MURATA GCM155C71A684KE38D
image shown is a representation only
GCM155C71A684KE38D
Description: KC 680nF 0402 10% 10V X7S AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC680N0402X7S010KAECQ Rutronik No.: KKK24279 Unit Pack: 10000 MOQ: 30000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
680n F
Dielectric
X7S
V(N)
10 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Alternatives
YAGEO
YAGEO AC0805KKX7R9BB684
AC0805KKX7R9BB684
Passive Components
  • KC 680nF 0805 10% 50V X7R AECQ