GCM1555C1H820GA16D
MURATA
MURATA GCM1555C1H820GA16D
image shown is a representation only
GCM1555C1H820GA16D
Description: KC 82pF 0402 2% 50V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC82P0402NP0050GAECQ Rutronik No.: KKA1493 Unit Pack: 10000 MOQ: 50000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
82p F
Dielectric
NP0
V(N)
50 V
Tolerance
2%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
MURATA
MURATA GCM1555C1H820FA16D
GCM1555C1H820FA16D
Passive Components
  • KC 82pF 0402 1% 50V NP0 AECQ