GCM1555C1H4R7CA16D
MURATA
GCM1555C1H4R7CA16D
Description: KC4,7pF0402 0,25pF 50V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC4,7P0402NP0050CAECQ Rutronik No.: KKS3365 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
4,7p F
V(N)
50 V
Tolerance
0,25pF
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
MURATA
MURATA GCM1555C1H4R7BA16D
GCM1555C1H4R7BA16D
Passive Components
  • KC 4,7pF0402 0,1pF 50V NP0...
  • package: 0402
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO
YAGEO AC0603CRNPO9BN4R7
AC0603CRNPO9BN4R7
Passive Components
  • KC 4,7pF 0603 0,25pF 50V...