GCM1555C1H220FA16D
MURATA
MURATA GCM1555C1H220FA16D
image shown is a representation only
GCM1555C1H220FA16D
Description: KC 22pF 0402 1% 50V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC22P0402NP0050FAECQ Rutronik No.: KKA2236 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
22p F
Dielectric
NP0
V(N)
50 V
Tolerance
1%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
MURATA
MURATA GCM1555C1H220JA16D
GCM1555C1H220JA16D
Passive Components
  • KC 22pF 0402 5% 50V NP0 AECQ
  • package: 0402
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10C220JB81PNC
CL10C220JB81PNC
Passive Components
  • KC 22pF 0603 5% 50V NP0 AECQ