GCM1555C1H1R2BA16D
MURATA
MURATA GCM1555C1H1R2BA16D
image shown is a representation only
GCM1555C1H1R2BA16D
Description: KC1,2pF 0402 0,10pF 50V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC1,2P0402NP0050BAECQ Rutronik No.: KKS4916 Unit Pack: 10000 MOQ: 70000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
1,2p F
V(N)
50 V
Tolerance
0,1pF
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Alternatives
YAGEO
YAGEO AC0402BRNPO9BN1R2
AC0402BRNPO9BN1R2
Passive Components
  • KC 1,2pF 0402 0,1pF50V NP0...