GCM033C71A104KE02D
GCM033C71A104KE02D
Description:
KC 100nF 0201 10% 10V X7S AECQ
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC100N0201X7S010KAECQ
Rutronik No.:
KKA1640
60000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 100n F
- Case size
- Dielectric
- X7S
- V(N)
- 10 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 0.6 mm
- Diameter/width
- 0.3 mm
- Height
- 0.3 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm