GCJ32DR72J153KXJ1L
MURATA
MURATA GCJ32DR72J153KXJ1L
image shown is a representation only
GCJ32DR72J153KXJ1L
Description: KC 15nF 1210 10% 630V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC15N1210X7R630KAECQSTAG Rutronik No.: KKA1909 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
15n F
Case size
1210
V(N)
630 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.0 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm