GCJ31CR71A226KE01K
MURATA
MURATA GCJ31CR71A226KE01K
image shown is a representation only
GCJ31CR71A226KE01K
Description: KC 22µF1206 10% 10V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC22U1206X7R010KAECQSTAG Rutronik No.: KKA2217 Unit Pack: 6000 MOQ: 30000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
22µ F
Case size
1206
V(N)
10 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Package
1206
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
MURATA
MURATA GCJ32ER71C226KE01L
GCJ32ER71C226KE01L
Passive Components
  • KC 22µF 1210 10% 16V X7R...