GCJ188R72A223KA01D
MURATA
MURATA GCJ188R72A223KA01D
image shown is a representation only
GCJ188R72A223KA01D
Description: KC 22nF 0603 10% 100V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC22N0603X7R100KAECQSTAG Rutronik No.: KKA1377 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22n F
Case size
0603
Dielectric
X7R
V(N)
100 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STAG
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Termination
NISN
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Philippines
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CQ2012X7R223K101ARE
CQ2012X7R223K101ARE
Passive Components
  • KC 22nF 0805 10% 100V X7R...
  • package: 0805
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
MURATA
MURATA GCJ31BR72E223KXJ1L
GCJ31BR72E223KXJ1L
Passive Components
  • KC 22nF 1206 10% 250V X7R...