FDSD0420-H-100M=P3
MURATA
FDSD0420-H-100M=P3
Description: FDSD 10uH 1,7A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND20504 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
1700 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
2500 mA
R(DC)max.
0.2 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
4 mm
Width
4 mm
Height
2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C