FDSD0412-H-1R0M=P3
MURATA
FDSD0412-H-1R0M=P3
Description: FDSD 1,0uH 4,3A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U20%, Rutronik No.: IND19184 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Current rated
4300 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
4700 mA
R(DC)max.
0.044 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
4 mm
Width
4 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
100 °C