DSS1NB32A222Q91A
MURATA
MURATA DSS1NB32A222Q91A
image shown is a representation only
DSS1NB32A222Q91A
Description: DSS1NB 2,2nF 100VDC 6A 10% Supplier: MURATA Matchcode: EMIB22000P100V Rutronik No.: FE4715 Unit Pack: 1 MOQ: 1500 Packaging: AMMOPACK
Capacitance
2200 pF
Rated current
6000 mA
Rated voltage
100 V
Length
8.5 mm
Width
3.5 mm
Height
7.5 mm
Pitch
2.5 mm
Tolerance neg
-10 %
Tolerance pos
10 %
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
Beads
YES
Pin length
20 mm