DSS1NB32A103Q93A
MURATA
MURATA DSS1NB32A103Q93A
image shown is a representation only
DSS1NB32A103Q93A
Description: DSS1NB 10nF 100VDC 6A 10% Supplier: MURATA Matchcode: EMIB10000P100V Rutronik No.: FE4716 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Capacitance
10000 pF
Rated current
6000 mA
Rated voltage
100 V
Length
8.5 mm
Width
3.5 mm
Height
7.5 mm
Pitch
2.5 mm
Tolerance neg
-10 %
Tolerance pos
10 %
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
Pin length
25 mm