DSS1NB32A102Q91A
MURATA
MURATA DSS1NB32A102Q91A
image shown is a representation only
DSS1NB32A102Q91A
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
THT
Capacitance
1000 pF
Rated current
6000 mA
Rated voltage
100 V
Length
8.5 mm
Width
3.5 mm
Height
7.5 mm
Tolerance neg
-10 %
Tolerance pos
10 %
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
Pin length
20 mm