DLW44SM401SK2L
MURATA
MURATA DLW44SM401SK2L
image shown is a representation only
DLW44SM401SK2L
Description: DLW44SM 400uH 2,1A -40+105°C Supplier: MURATA Matchcode: INDKCANBUS Rutronik No.: IND22497 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100X2 µH
Mounting
SMD
Design size
1515 Inch
Current I
2100 mA
DCR
0.03 Ohm
Enclosure type
OPEN
Tolerance
40 %
Impedance
400 Ohm
Testfrequency/Z
0.1 MHz
Technology
WIREWOUND
Length
4 mm
Width
4 mm
Height
1.4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C