DLW32SH110XK2L
MURATA
DLW32SH110XK2L
Description: DLW32SH 11uH 300mA -40+125°C Supplier: MURATA Matchcode: INDKCANBUS Rutronik No.: IND20131 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
11X2 µH
Mounting
SMD
Design size
1210 Inch
Current I
300 mA
DCR
0.4 Ohm
Enclosure type
HOUSING
Tolerance
+50/-30 %
Testfrequency/Z
0.1 MHz
Technology
WIREWOUND
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2.35 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C