DFE2HCAH2R2MJ0L
MURATA
DFE2HCAH2R2MJ0L
Description: DFE2H 2,2uH 1,9A 20% Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U1008 Rutronik No.: IND21304 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
1900 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2500 mA
R(DC)max.
0.101 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
150 °C