DFE252012P-3R3M=P2
MURATA
DFE252012P-3R3M=P2
Description: DFE252012P 3,3uH 1,7A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC3,3U1008 Rutronik No.: IND21137 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
3.3 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
1700 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
2300 mA
R(DC)max.
0.14 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C