DFE252012F-4R7M=P2
MURATA
DFE252012F-4R7M=P2
Description: DFE252012 4,7uH 1,5A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND22055 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
1500 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
2100 mA
R(DC)max.
0.19 Ohm
Test frequency
1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C