DFE201612P-R24M
MURATA
DFE201612P-R24M
Description: DFE201612P 0,24uH 6,5A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,24U0806 Rutronik No.: IND21077 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.24 µH
Mounting
SMD
Design size
0806 Inch
Current rated
4400 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
6500 mA
R(DC)max.
0.023 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C