DFE201610E-R47M=P2
MURATA
DFE201610E-R47M=P2
Description: DFE201610E 0,47uH 3,6A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,47U0806 Rutronik No.: IND18652 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.47 µH
Mounting
SMD
Design size
0806 Inch
Current rated
3600 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
4800 mA
R(DC)max.
0.032 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C