DFE201610E-1R0M=P2
MURATA
DFE201610E-1R0M=P2
Description: DFE20161 1uH 2,7A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U0806 Rutronik No.: IND21427 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
2700 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
3600 mA
R(DC)max.
0.057 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C