DFE201210U-2R2M=P2
MURATA
DFE201210U-2R2M=P2
Description: DFE201210U 2,2uH 2,0A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U0806 Rutronik No.: IND19734 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
0806 Inch
Current rated
2000 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.228 Ohm
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.2 mm
Height
1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C