DE2B3SA151KN3AX02F
DE2B3SA151KN3AX02F
Description:
KF 150pF X1-300 Y2-300Vac RM7,5
Supplier:
MURATA
Matchcode:
Rutronik No.:
KKS6158
Packaging:
AMMOPACK
- C(N)
- 150p F
- V(N)
- 300 V
- Pitch
- 7.5 mm
- Dielectric
- B
- Style
- RADIAL
- Tolerance
- 10%
- Design / type
- VERT CRIMP
- Automotive
- NO
- Packaging
- AMMOPACK
- Notes
- AC VOLTAGE
- T(A) min
- -40 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Purpose of use
- X300 Y300V
- Test voltage
- 2600 V
- X,Y - class
- X1Y2
- Length
- 4 mm
- Diameter/width
- 6 mm
- Wire length
- 18 mm
- Tape type
- AVISERT CR
- Tape pitch
- 15 mm