CSTNE12M0G52A000R0
MURATA
MURATA CSTNE12M0G52A000R0
image shown is a representation only
CSTNE12M0G52A000R0
Description: CSTNE 12MHz 0,5% -40/125°C 10pF Supplier: MURATA Matchcode: RESC12,0M3 Rutronik No.: PIEZO4661 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Frequency
12 MHz
Pins/Pads
3
Mounting
SMD
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
Height
1.3 mm
Length
3.2 mm
Width
0.7 mm
Tolerance neg
0.5 %
Toler. pos %
0.5 %
Washable
YES
Level
TTL
Technics
CERAMIC
Loadcapacitance
10 pF