CSTLS16M0X53-B0
MURATA
MURATA CSTLS16M0X53-B0
image shown is a representation only
CSTLS16M0X53-B0
Description: CSTLS 16MHZ THT -20/+80C 15pF Supplier: MURATA Matchcode: RESB16,0M3 Rutronik No.: PIEZO4794 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Frequency
16 MHz
Pins/Pads
3
Mounting
THT
T(A)min
-20 °C
T(A)max
80 °C
Pitch
2.5 mm
Height
6.5 mm
Length
5.5 mm
Width
3.5 mm
Tolerance neg
0.5 %
Toler. pos %
0.5 %
Pin length
3.5 mm
Loadcapacitance
15 pF