CSTCR7M37G55B-R0
MURATA
MURATA CSTCR7M37G55B-R0
image shown is a representation only
CSTCR7M37G55B-R0
Description: CSTCR 7,37MHZ 0,5% -40/125C 55p Supplier: MURATA Matchcode: RESC7,37M3 Rutronik No.: PIEZO3004 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Frequency
7.37 MHz
Pins/Pads
3
Mounting
SMD
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
Height
1.15 mm
Length
4.2 mm
Width
2 mm
Tolerance neg
0.5 %
Toler. pos %
0.5 %
Washable
YES
Level
TTL
Technics
CERAMIC
Loadcapacitance
55 pF