CSTCR4M91G53-R0
MURATA
MURATA CSTCR4M91G53-R0
image shown is a representation only
CSTCR4M91G53-R0
Description: CSTCR 4,91MHZ 0,5% -20+80C 15pF Supplier: MURATA Matchcode: RESC4,91M3 Rutronik No.: PIEZO2102 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Frequency
4.91 MHz
Pins/Pads
3
Mounting
SMD
T(A)min
-20 °C
T(A)max
80 °C
Height
1.15 mm
Length
4.2 mm
Width
2 mm
Tolerance neg
0.5 %
Toler. pos %
0.5 %
Washable
YES
Level
TTL
Technics
CERAMIC
Loadcapacitance
15 pF