BNX002-11
MURATA
MURATA BNX002-11
image shown is a representation only
BNX002-11
Description: BNX002 40dB/1MHZ 50VDC 10ADC Supplier: MURATA Matchcode: EMIB50V10A Rutronik No.: FE4677 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
THT
Rated current
10000 mA
Rated voltage
50 V
Length
12 mm
Width
11 mm
Height
13 mm
Pitch
2.5 mm
T(A)min
-30 °C
T(A)max
85 °C
Elements
5 mm