BLM31PG601SH1K
MURATA
MURATA BLM31PG601SH1K
image shown is a representation only
BLM31PG601SH1K
Description: BLM31PG 600R 1500mA Rdc=0,08R Supplier: MURATA Matchcode: FEC600R1206 Rutronik No.: FE3961 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
1500 mA
DCR
0.08 Ohm
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.1 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %