BLM21RK102SN1D
MURATA
MURATA BLM21RK102SN1D
image shown is a representation only
BLM21RK102SN1D
Description: BLM21RK 1000R 200mA DC=0,50R Supplier: MURATA Matchcode: FEC1000R0805 Rutronik No.: FE2355 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
200 mA
DCR
0,5 Ohm
Length
2 mm
Width
1,25 mm
Height
0,85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %