BLM21HE472SH1L
MURATA
MURATA BLM21HE472SH1L
image shown is a representation only
BLM21HE472SH1L
Description: BLM21HE 4700R 850mA Rdc=0,4R Supplier: MURATA Matchcode: FEC4700R0805 Rutronik No.: FE5377 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Impedance Z
4700 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
600 mA
DCR
0.4 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
1.25 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %