BLM21BD272SN1L
MURATA
MURATA BLM21BD272SN1L
image shown is a representation only
BLM21BD272SN1L
Description: BLM21BD 2700R 200mA Rdc=0,8R Supplier: MURATA Matchcode: FEC2700R0805 Rutronik No.: FE1038 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Impedance Z
2700 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
200 mA
DCR
0.8 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %